Znížte svoj handicap nákupom golfovej nehnuteľnosti

Nápad stavať domy okolo golfových ihrísk pochádza z USA a do Európy sa dostal len nedávno. Golfové nehnuteľnosti však rýchlo získavajú popularitu najmä v stredomorských štátoch ponúkajúcich príjemnú klímu.

Rastúca popularita je podľa štúdie spoločnosti KPMG daná niekoľkými faktormi, hlavným je však rýchlo stúpajúci počet hráčov tohto stále obľúbenejšieho športu. Ďalej môžeme spomenúť skutočnosť, že nehnuteľnosti v blízkosti kvalitného golfového ihriska môžu prinášať veľmi vysoký výnos z prenájmu.

Nie je bez zaujímavosti, že veľa záujemcov o kúpu podobnej nehnuteľnosti vôbec golf nehrá, sú priťahovaní skôr atraktívnym prostredím a krásnym výhľadom na upravené okolie.

Aké faktory je teda vhodné pri nákupe posudzovať?

Zrejme najdôležitejším faktorom je kvalita golfového ihriska. Profesionálne ihrisko navrhnuté známym architektom bude priťahovať veľa záujemcov najmä z radov profesionálov. Nehnuteľnosť tak bude veľmi jednoduché prenajať.

Ďalej je potrebné zamerať sa na vzdialenosť od golfového ihriska. V poslednej dobe je vzhľadom k rastúcej atraktivite tohto športu veľa nehnuteľností inzerovaných ako golfových len preto, že sa nachádzajú v "rozumnej" vzdialenosti od ihrísk. Často sa tiež stáva, že majiteľ nehnuteľnosti vôbec nemá právo dané golfové ihrisko využívať. Záujemcovia o kúpu alebo prenájom však obvykle požadujú nerušený výhľad na ihrisko. Čo sa týka možnosti využívať ihrisko v okolí, renomovaní developeri často umožňujú majiteľovi nehnuteľnosti získať členstvo v miestnom golfovom klube a využívať tak ihrisko úplne zadarmo alebo za podstatne nižšie poplatky.

Tretím faktorom je množstvo ihrísk v okolí. Väčšina hráčov má záujem o čo najpestrejší výber, nehnuteľnosť obklopená niekoľkými ihriskami tak bude vždy oveľa atraktívnejšia než tá, ktorá ponúka jednoduchý prístup iba k jednému, hoci kvalitnému ihrisku. V tomto smere vyniká španielska Andalúzia, kde je v pomerne malej oblasti situovaných cez 100 veľmi kvalitných golfových ihrísk. Ak sa v blízkom okolí nachádzajú aj alternatívne možnosti športového či iného vyžitia, nehnuteľnosti to na atraktivite len pridáva. V poslednej dobe získava na popularite kombinácia golf - wellness/spa.

Dôvody, prečo kúpiť nehnuteľnosť v Španielsku

1. Doslova "každý" rád jazdí do Španielska. V roku 2012 navštívilo túto krajinu takmer 60 miliónov turistov, čo predstavuje trojpercentný nárast oproti roku 2011.

2. O kúpu nehnuteľností v Španielsku je veľký záujem. Najviac nehnuteľností nakupujú Briti, ale v poslednej dobe rastie záujem aj zo strany Rusov, Holanďanov, Belgičanov, Švédov, ale aj občanov z krajín strednej a východnej Európy. V poslednej dobe opäť začína rásť dopyt najmä o apartmány pri mori.

3. V roku 2013 by mal byť prijatý zákon, ktorý umožní získať kupcom z krajín mimo EÚ v Španielsku štatút rezidenta.

4. Vzhľadom na stále sa rozširujúcu sieť lacných letov je čím ďalej ľahšie sa do ktorejkoľvek lokality v Španielsku dostať.

5. Život v Španielsku je príjemný - mierne podnebie, krásne pláže, relatívne nízke ceny, skvelý futbal...

6. Nehnuteľnosti v posledných rokoch výrazne zlacneli, v súčasnej dobe sú priemerné ceny najnižšie od roku 2002. Prímorský apartmán je možné kúpiť už za sumu od 50 tisíc euro, ceny domov a víl začínajú na 100 tisícoch eur.

7. Španielsko ponúka aj množstvo lyžiarskych nehnuteľností. Ceny sú aj cez krásne zjazdovky a luxusné vybavenie v porovnaní s alpskými rezortmi neporovnateľne nižšie.

» Ponuka golfových nehnuteľností.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: