Zimná ponuka aktivít v regióne Zell am See - Kaprun: jedna dovolenka nestačí

Región Zell am See - Kaprun rozširuje a vylepšuje svoje služby a každoročne priláka viac návštevníkov, ktorí sem prichádzajú za zimnými radovánkami.

V prvom rade je to raj lyžiarov, snowboardistov a bežkárov, čo však zďaleka nie sú jediné aktivity, ktoré tu uprostred hôr môžete prevádzkovať. Medzi ďalšie zimné športy patria výlety na snežniciach, na bežkách, skitouring, curling, ale aj jazda na sánkach. Šport však nie je to jediné lákadlo pre návštevníkov tohto regiónu - naozaj široká je aj ponuka inej zábavy.

Odpočinkový deň alebo pokojne celú dovolenku môžete stráviť mimo zjazdovku, a napriek tomu sa zaručene nebudete nudiť.

Noc balónov

Úžasné predstavenie je pripravené na týždeň od 2. do 9. februára, kedy sa bude konať týždeň teplovzdušných balónov. Zídu sa piloti z celého sveta a alpské štíty budú tvoriť impozantné pozadie ich balónom. Zlatým klincom programu bude 4. februára v Kaprune (Lechnerberg) a 6. februára v Zell am See (dolná stanica lanovky cityXpress) noc balónov, kedy sa farebné balóny vznesú k osvetlenej oblohe. Vstupné bude zadarmo.

SnowNight cityXpress

U lanovky cityXpress sa tiež každú stredu v 8 hodín večer až do 6. marca koná SnowNight. Freestyleri predvedú, čo všetko sa dá s lyžami a snowboardmi robiť vo vzduchu. Atmosféru dokreslí laserová a zvuková show. Aj tu je vstupné zadarmo.

Night Show Kaprun

V Kaprune sa zase až do 25. februára každý pondelok v 8 hodín večer môžete pozrieť na Night Show na zjazdovke Lechnerberg. Aj v tomto prípade sa jedná o prehliadku freestylerov, doplnenú o ohňovú šou, jazdu vo formáciách a tanečné predstavenia.

Spartan Race

Jednou z ďalších očakávaných akcií tohto roku je závod Spartan Race, ktorý sa bude konať 12. a 13. februára. Na 5 alebo 13 kilometroch bude umiestnených viac než 20 prekážok. Trasa povedie zimnou krajinou v okolí Kaprunu. Za odmenu bude na pretekárov v cieli čakať občerstvenie a sprcha v kúpeľoch Tauern SPA Kaprun.

Kŕmenie divokej zveri

Nezabudnuteľným zážitkom pre dospelých i pre deti môže byť kŕmenie divokej zveri s výkladom poľovníkov v Thumersbach. Kŕmenie asi 150 jeleňov, srniek a muflónov sa koná každý pondelok, stredu a piatok. Je nutná predchádzajúca rezervácia e-mailom (schaufuetterung@gmx.at) a cena je 20 eur pre dospelých a 15 eur pre deti.

Kúpa apartmánu v Rakúsku: dovolenka zadarmo aj zaujímavá investícia

Región Zell am See - Kaprun toho skrátka ponúka toľko, že na jeho poznanie nestačí samotná dovolenka. Najlepším riešením je zaobstarať si vlastnú nehnuteľnosť priamo v oblasti Zell am See - Kaprun a do tohto úžasného prostredia sa pravidelne vracať. Vo zvyšných týždňoch v roku možno nehnuteľnosť prenajímať turistom. Isté je, že tu o záujemcov nikdy nebude núdza.

Neďaleko centra Zell am See budú napríklad na konci roka 2019 dokončené nové, kompletne vybavené apartmány. Dohromady budú tvoriť štvorhviezdičkový komplex s wellness centrom, reštauráciou i barom.Ďalší nový projekt luxusných apartmánov v Zell am See vzniká v blízkosti nástupnej stanice lanovky Schmittenhöhe. Aj tu je samozrejmosťou bazén, posilňovňa, bar i garáže. Dokončenie je naplánované najneskôr na jar 2020.Podobné služby bude ponúkať nový projekt elegantných apartmánov v susednom Kaprune, ktorý bude dokončený na jeseň.Premýšľate o obstaraní druhého bývania v Rakúsku? Ozvite sa nám, radi vám pomôžeme s výberom tej najvhodnejšej nehnuteľnosti práve pre vás.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: