Sezónu v Mayrhofenu zaháji Altitude Comedy Festival

Na festival Altitude Comedy v Mayrhofenu sa každú sezónu už niekoľko rokov prichádza poriadne zasmiať veľa ľudí. Tento rok sa festival bude konať dokonca dvakrát - na lyžiach sa tu môžete pobaviť už o niekoľko mesiacov skôr, od 11. do 17. decembra. Kde inde štýlovo začať sezónu a stráviť Vianoce a Silvester ako v tradičnom rakúskom mestečku?

Festival založil v roku 2008 Andrew Maxwell a Marcus Brigstocke. Pred presunutím do Mayrhofenu sa konal v Méribel. Dnes už sa jedná o každoročnú populárnu udalosť, na ktorej sa objavujú niektoré z najznámejších mien sveta komédie.

Od presunu do Mayrhofenu je konanie festivalu v decembri miesto v marci alebo apríli najväčšou zmenou. Festival navyše ponúkne niekoľko nových akcií. Novinkou na decembrovej verzii bude festival svetiel - centrum Mayrhofenu zaplaví umelecké svetelná show a z cesty z centra k lanovke Penken urobí magický zážitok.

Vianočnú atmosféru pomôže navodiť čarovný les s vyzdobenými stánkami s výrobkami miestnych remeselníkov, jedlom a pitím. Návštevníci si u počúvania tradičnej rakúskej hudby môžu posedieť u táborového ohňa. Inde bude čakať lákavo nebezpečná kombinácia hudby, alkoholu a korčuľovania. Disco hity aj gospelové piesne prinesie do hôr vystúpenie "Oh MY God! It 'the Church".

Jadro festivalu ale stále tvoria komédie. Ako každý rok tu aj tento rok vystúpi Andrew Maxwell aj Marcus Brigstocke, ďalšie veľké mená ešte len budú oznámené. Rozhodne sa ale oplatí si počkať a zistiť, akí velikáni priletia do Mayrhofenu pobaviť divákov a užívať si na miestnych zjazdovkách.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: