Prehľadne: Do Rakúska bez obáv

Chystáte sa do Rakúska na dovolenku či prehliadku nehnuteľnosti? Nevyznáte sa vo všetkých opatreniach týkajúcich sa pandémie koronavírusu? Prinášame prehľadné informácie o aktuálnej situácii. Vydajte sa na cestu bezpečne a bez obáv.

Aká je aktuálna epidemiologická situácia v jednotlivých rakúskych spolkových krajinách?

Aktuálne je k piatku 18. 9. 2020 nízke riziko nákazy vo väčšine spolkových krajinách. Vysoké riziko hlási oblasť Bludenz, Dornbirn, Innsbruck - mesto, Kufstein, Zwettl, Neunkirchen, Mödling a Viedeň. Najvyššie riziko vyznačenej na semafore červene zatiaľ nikde v Rakúsku vyhlásené nie je.

Aktuálnu situáciu si môžete preveriť tu.

Existujú nejaké obmedzenia v doprave a cestovaní?

Aktuálne môžete do Rakúska zo Slovenska aj späť bez obmedzenia. Nemusíte predkladať ani negatívny test ani podstupovať karanténu.

Sledujte stránky:

Aké platia na území Rakúska opatrenia?

Rovnako ako na Slovensku platí povinnosť mať zakryté ústa a nos a dodržiavať minimálne metrový rozostup vo všetkých obchodoch, reštauráciách, v hromadných dopravných prostriedkoch vrátane taxi, pri poskytovaní služieb, na úradoch, v bankách, na poštách, u benzíniek, na akciách v uzavretom priestoru, v zdravotníckych a kúpeľných zariadeniach, v opatrovateľských domoch a všade tam, kde dochádza k styku so zákazníkmi.

Výpočet aktuálnych opatrení nájdete tu:

Aplikácia Stopp Corona

Stopp Corona je aplikácia, ktorá pomáha rýchlemu odhaleniu infikovaných a zastavení nekontrolovaného šírenia vírusu. Rakúsko bola jedna z prvých európskych krajín, ktorá aplikáciu tohto typu vyvinula a už od marca je v prevádzke. Stiahnuť si ju môžete hoci v Rakúsku nežijete. K dispozícii je na App Store alebo Play Store.

Jedna návšteva nestačí

Využite ešte krásne babie leto a užívajte si v Alpách dovolenku. Pridajte sa k tým, ktorým jedna návšteva nestačí a kupujú si v Rakúsku svoj vlastný apartmán či dom. Medzi slovenskými investormi do zahraničných nehnuteľností je Rakúsko stále krajinou číslo jedna.

Kontaktujte nás. Radi pre vás vyberieme to najvhodnejšie bývanie a prevedieme vás celým procesom kúpy nehnuteľnosti v Rakúsku.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: