Nehnuteľnosti v Alpách prináša zaujímavé výnosy z prenájmu

Vlastníctvo nehnuteľnosti v Alpách môže popri príjemne strávených chvíľ voľna a odpočinku na horách byť tiež zaujímavou investíciou. Ročné výnosy z prenájmu sa môžu pohybovať až v úrovni okolo 7 %.

Ak máte voľné finančné prostriedky, pravdepodobne premýšľate, ako ich ochrániť (aspoň) proti inflácii. V posledných rokoch sa úrokové miery držia veľmi nízko, a to nielen v tuzemsku - napríklad Bank of England v snahe vyviesť ekonomiku z krízy už štyri roky drží úrokovú mieru na 0,5 %, Európska centrálna banka je dokonca ešte opatrnejšia a stanovila úrokovú mieru pre oblasť eurozóny na iba 0,25 %.

Riešením môže byť nákup nehnuteľnosti v Alpách - vaše peniaze tak "pracujú pre vás" a prinášajú ďalšie výhody:

  • Stály celoročný výnos z prenájmu.
  • Nezabudnuteľné dovolenky strávené vo vlastnom apartmáne alebo dome v krásnej alpskej prírode.
  • Postupný rast ceny nehnuteľnosti.

Ako prenájmy fungujú?

Celkom jednoducho. Majitelia môžu svoju nehnuteľnosť v čase, keď ju nevyužívajú, prenajať. Vlastník apartmánu alebo domu uzavrie zmluvu s operátorom, ktorý sa za neho o všetko postará. Tí, ktorí dávajú prednosť istote, môžu uzavrieť zmluvu s garantovaným výnosom. Ten sa zvyčajne pohybuje na úrovni okolo 5 % a riziko z prípadnej neobsadenosti nesie v plnej miere operátor. Pri voľbe flexibilného výnosu sa vychádza z reálnej obsadenosti objektu. Pre majiteľa to je o niečo väčšie riziko, ktoré na druhej strane môže byť kompenzované vyšším výnosom.

Výber nehnuteľnosti v Alpách vhodných k ďalšiemu prenájmu

Pri výbere vhodnej nehnuteľnosti by ste však mali byť veľmi obozretní - je nutné sa obzerať nielen na výhodnú cenu, ale napríklad aj na potenciál nehnuteľnosti čo sa prenájmu týka. V tomto ohľade je samozrejme najzásadnejšie lokalita, kde sa vybraný apartmán alebo dom nachádza.
Hľadajte teda nehnuteľnosť blízkosti zjazdoviek, vlekov alebo zastávok skibusu. Pochopiteľne, blízke letisko taktiež zvyšuje atraktivitu nehnuteľnosti, pretože lyžiari chcú stráviť čo najviac času na zjazdovke, nie pri čakaní alebo v aute cestou k vlekom.

Dlhodobým trendom je príklon k dopytu po kvalitnejšom a luxusnejšom ubytovaní predovšetkým v kvalitných strediskách. Luxusné nehnuteľnosti sú samozrejme drahšie, ale vyššie sú pochopiteľne aj následné výnosy, pretože ľudia požadujúce kvalitnejšie ubytovanie sú pripravení siahnuť hlbšie do vrecka.

» Ponuka nehnuteľností v Alpách

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: