Nehnuteľnosť v Taliansku: najlepší čas k nákupu

Počet predaných nehnuteľností v Taliansku tento rok vzrástol, napriek tomu sú ich ceny stále hlboko pod úrovňou, na ktorých boli pred krízou.

Pre každého, kto uvažuje o kúpe nehnuteľnosti v Taliansku, je to skvelá správa - práve teraz by mohla byť tá najvhodnejšia chvíľa. Ceny s najväčšou pravdepodobnosťou porastú a majitelia nehnuteľností sa môžu tešiť na zaujímavé zhodnotenie svojej investície v budúcnosti.

Z najnovšieho prieskumu BancaD'Italia vyplýva, že ceny sú stabilné a predávajúci prijímajú ponuky takmer o 10 % nižšie ako ponukové ceny. Talianske nehnuteľnosti na predaj sa tešia rastúcemu záujmu, v prvom štvrťroku 2019 sa ich predalo o 8,4 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Počet nehnuteľností predaných cudzincom v roku 2019 pritom oproti roku 2018 vzrástol o 13,7 %.

Je čím ďalej ťažšie nájsť nehnuteľnosti za cenu nižšiu ako 130 000 eur, ktoré by sa nachádzali v dobrej lokalite a nevyžadovali ďalšie investície. Aj v tých najdrahších regiónoch však nájdete nehnuteľnosti za prijateľnú cenu, a to v odľahlejších lokalitách alebo predovšetkým na juhu ďalej od mora.

Najvyššie sú ceny v regiónoch na severe krajiny a veľkých mestách. Patrí medzi ne Valled'Aosta (2.926 eur/m²), TrentinoAltoAdige (2.692 eur/m²), Ligúria (2.546 eur/m²), Toskánsko (2.465 eur/m²), Lazio (2.349 eur/m²) alebo Sardínia (2.242 eur/m²). Najnižšie ceny hlásia regióny Molise (1.010 eur/m²), Kalábria (1.126 eur/m²), Umbria (1.170 eur/m²), Sicília (1.204 eur/m²) alebo Apúlia (1.294 eur/m²). (Zdroj: www.propertyguides.com)

Foto: OPOLJA/Shutterstock

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: