Majetkové víza do Dubaja zlacneli až o 45 %

Vláda Spojených arabských emirátov významne znižuje cenu majetkových víz pre cudzincov a to až o 45%. Tieto víza sú povinné pre všetkých majiteľov nehnuteľností zo zahraničia, ktorí majú v úmysle v krajine zostať dlhodobo. Informáciu priniesol server Emirates 24/7.

Až do 1. augusta 2014 bola obstarávacia cena šesťmesačného majetkového víza 2000 AED a bola určená pre osoby vlastniace nehnuteľnosť v hodnote presahujúcej 1 milión AED na území SAE, ktorých súčasťou je aj emirát Dubaj.

Zároveň bol vlastník povinný doložiť príjmy minimálnej hodnoty 10 000 AED mesačne. Podľa Emirates 24/7 sa podmienky udeľovania víz nezmenia, znížila sa ale ich cena, ktorá klesla približne na polovicu a teraz činí 1100 AED.

Za prvých šesť mesiacov roku 2014 prebehli transakcie s nehnuteľnosťami v Dubaji v hodnote 113 miliárd AED, ktorých účastníkmi boli osoby viac ako 140 rôznych národností. Menšie náklady na víza povedú zahraničných zákazníkov k obstaraniu týchto dokumentov aj ich rodinám, čo povedie k podpore trhu a celkovo bude mať tento krok pozitívny dopad na miestnu ekonomiku.

» Ponuka nehnuteľností v Dubaji

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: