Ceny nehnuteľností v Taliansku zostávajú stabilné

Realitný experti očakávajú, že v roku 2013 nedôjde na talianskom realitnom trhu k žiadnym zásadným zmenám.

Aj napriek tomu, že ceny nehnuteľností v niektorých oblastiach Talianska spadli na historické minimum, rastúci záujem investorov pomôže s najväčšou pravdepodobnosťou znižovanie cien dané neistotou ohľadom stavu talianskej ekonomiky zastaviť.

Rýchly prepad ceny nehnuteľností v minulých rokoch bol pre Taliansko veľmi nepríjemný, avšak súčasné nízke ceny priťahujú veľa zahraničných investorov. Na druhú stranu, zo štatistík vyplýva, že aj napriek prepadu cien dosahujúci takmer 12% len za posledný rok nie je záujem investorov taký, ako napríklad v Španielsku. Na Pyrenejskom polostrove bol však prepad cien ešte omnoho výraznejší a nízke ceny tunajších nehnuteľností sa aj vďaka pozornosti významných médií dostali do centra pozornosti kupujúcich takmer z celého sveta.

Zo štatistík vyplýva, že je najväčší záujem o menšie apartmány s dvoma spálňami. Najpopulárnejšou oblasťou zostáva Ligúria a tiež oblasť okolo Lago di Garda a ďalších jazier. Cez 40% kupujúcich je ochotných akceptovať iba nehnuteľnosti, ktoré sú vo výbornom stave, čo niekedy môže výber komplikovať. Naopak ale existuje aj veľká skupina záujemcov, ktorí hľadajú dom pred rekonštrukciou. Táto skupina má záujem predovšetkým o tradičné talianske rodinné domy.

Veľmi atraktívnou lokalitou je aj Toskánsko, kde vzhľadom k jedinečnej atmosfére a prírodným krásam tohto regiónu investori nakupujú nehnuteľnosti relatívne impulzívne. Vzhľadom k nízkym cenám na realitnom trhu je teraz pravdepodobne tá pravá chvíľa na investíciu do talianskych realít.

» Navštívte ponuku nehnuteľností v Taliansku.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: