Najlepšie pláže v Európe

Prázdniny sú v plnom prúde a my vám prinášame prehľad najlepších európskych pláží. Vybrať si z nich môže podľa svojich potrieb naozaj každý, či už plánuje bujarú dovolenku s partiou priateľov, alebo chce s rodinou preskúmať preslnené zákutia Európy, či len hľadá pláž čo najbližšie pri letisku. Kompletný prehľad 100 najlepších pláží v Európe zverejnila spoločnosť GoEuro.

Na najvyššej priečke rebríčka sa umiestnilo španielske letovisko Alicante. Mesto je dobre dostupné a láka na nezabudnuteľný nočný život v známych kluboch a na zaujímavú ponuku vodných aktivít. Za návštevu tu rozhodne stojí nádherná pláž La Albufereta s bielym pieskom, palmami a horami v pozadí. Pláž je veľmi obľúbená medzi miestnymi, môžete sa teda tešiť na poriadnu dávku autentickej španielskej kultúry.

Najznámejšou plážou v Alicante je sedem kilometrov dlhá pláž San Juan, lemovaná reštauráciami a barmi a dobre dostupná električkami. Okrem toho si tu môžete zahrať plážový volejbal alebo vyskúšať windsurfing. Cesta z letiska na túto pláž zaberie len 24 minút jazdy autom. Za dokonale čistou vodou pri pláži Postiguet v srdci mesta jazdia turisti z celého sveta.

» Pozrite sa, kde všade si môžete zaobstarať nehnuteľnosť pri mori

Ako najľahšia dostupná pláž bola vyhodnotená pláž v nemeckom Westerlande. Z letiska sa na ňu dostanete za 14 minút, čo ocenia najmä rodiny s deťmi, vyhýbajúci sa náročnému cestovaniu, alebo študenti a turisti s obmedzenými časovými možnosťami. Z letiska to je ale kúsok aj na pláž v španielskom Puerto del Carmen alebo v Nice na Francúzskej riviére.

Pre tých, ktorí si okrem relaxácie chcú užiť aj športu, je ideálna pláž v talianskom Palerme. Tunajšiu ponuku aktivít a vodných športov možno označiť za najzaujímavejšie a najširšie z celej Európy.

Skvelým spestrením dovolenky môže byť tiež napríklad dobre vychladený kokteil na pláži. Preto je pre mnohých dôležitá aj kvalita nočného života vo vybranom letovisku a v noci to najviac žije v Barcelone v Španielsku.

Okrem spomínaných destinácií sa v prvej desiatke objavili aj Katánia, Janov a Alghero v Taliansku, Palma na Malorke, SplitChorvátsku a Marseille a Cannes vo Francúzsku na Azúrovom pobreží. Pozrite sa tiež na článok s tipmi na bývanie u najlepších pláží Chorvátska.

Foto: Shutterstock.com

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: