Najlepšie pláže Chorvátska

O tom, ktorá pláž je najkrajšia, sa môžu viesť nekonečné debaty, pretože otázka vkusu je vecou rýdzo individualistickou. O tom, že Chorvátsko má v tejto oblasti čo ponúknuť, ale sporu nie je. Nie náhodou boli tunajšie pláže označené portálom European Best Destination práve za tie najkrajšie.

Poďme si niektoré z vyhlásených chorvátskych pláží predstaviť. Ešte pred tým, než sa do toho pustíme, je na mieste pripomenúť, že tunajšie pláže vynikajú tiež svojou čistotou. Ostatne čistá pláž aj more je bezpochyby podmienkou, aby ste sa na pláži cítili dobre.

A teraz už niekoľko tipov na nádherné chorvátske pláže, ktoré rozhodne stoja za návštevu.

Zlatni Rat, Brač

Ikonická pláž Zlatni rat sa nachádza pri mestečku Bol na ostrove Brač. Názov dal pláži charakteristický tvar rohu (Zlatni Rat = Zlatý roh). Pláž je kamienková a rôzne morské prúdy si s kamienkami pohrávajú. Vďaka tomu sa tvar pláže priebežne mení. Niekedy je špička zatočená doprava, inokedy zase doľava. Ide o jedno z najfotografovanejších miest Chorvátska.

Náš tip na bývanie v okolí: Dalmatínska kamenná vila priamo pri pláži Zlatni Rat

Luxusná vila v typickom dalmatínskom štýle, hneď pri pláži, 3 spálne, 2 kúpeľne, bazén. » Podrobnosti o nehnuteľnosti

Dalmatínska kamenná vila priamo pri pláži Zlatni Rat

Vela plaža, Baška

Množstvom nádherných pláží sa pýši tiež ostrov Krk. Jednou z nich je Vela plaža v Baške. Pláž pýšiaca sa tzv. Modrou vlajkou sa tiahne pozdĺž širokej zátoky v dĺžke približne dvoch kilometrov. Nechýba tu športové zázemie alebo tobogán. Pri leňošení si môžete vychutnávať výhľady na majestátne pohorie Velebit na náprotivnej strane pevniny.

Náš tip na bývanie v okolí: Moderný apartmán s krásnym výhľadom na more

Iba 50 m od mora, v dosahu všetkej občianskej vybavenosti. Terasa, klimatizácia, záhrada. » Podrobnosti o nehnuteľnosti

Moderný apartmán s krásnym výhľadom na more, Malinska

Punta Rata, Brela

Punta rata je cca 1,5 kilometrová pláž nachádzajúca sa na Makarskej riviére pri letovisku Brela. Na konte má celú radu ocenení. Časopis Forbes ju zaradil medzi 10 najkrajších pláží sveta. Piesočná - kamienková pláž  lemovaná borovicovými hájmi, nájdete tu nespočetné množstvo zátok s priezračne modrou vodou. Na špičkovej úrovni je aj zázemie vrátane plážových barov, reštaurácií alebo ponuky športového vyžitia. Vzhľadom k obľúbenosti pláže sa predovšetkým v sezóne oplatí vyraziť k moru hneď ráno, aby ste si zabrali čo najlepšie miesto.

Náš tip na bývanie v okolí: Útulný apartmán s nádherným výhľadom na more

V atraktívnej lokalite blízko mora. Nádherný výhľad na more a horu Biokovo. Zariadený, klimatizácia. » Podrobnosti o nehnuteľnosti

Makarska

Omiš-Duće

Máte radi piesočné pláže s pozvoľným prístupom do vody, vhodné aj pre menšie deti? Potom pre vás stredisko Omiš-Duće môže byť ideálnym miestom. Takmer šesť kilometrov pláží, v ktorých blízkosti nechýba množstvo reštaurácií, je vyhľadávaným dovolenkovým cieľom.

Vo výpočte krásnych chorvátskych pláží by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho. Nehovoriac o tom, že popri miest známych z turistických sprievodcov si tu môžete nájsť nespočetné množstvo vlastných nádherných pláží a plážičiek mnohokrát ukrytých záujmu bežných turistov.

Náš tip na bývanie v okolí: Luxusná vila s úchvatným výhľadom na more

Azúrové more, krásne pláže. Jacuzzi, sauna, posilňovňa, vínna pivnica, gril. Klimatizácia. Terasa s bazénom. Záhrada, parkovanie. » Podrobnosti o nehnuteľnosti

Luxusná vila s úchvatným výhľadom na more, Omiš

Bývanie priamo na pláži

Oblíbili jste si Chorvatsko a zdejší malebné pláže? Jezdit sem jednou za rok na dovolenou je pro vás málo? Pořiďte si v Chorvatsku vlastní rekreační bydlení. Ať už apartmán nebo dům na mořském pobřeží. Svoji nemovitost můžete využívat jako druhé bydlení pro potřebu svojí rodiny a přátel nebo jej můžete využívat k podnikání a dům či apartmán pronajímat.

Obľúbili ste si Chorvátsko a tunajšie malebné pláže? Jazdiť sem raz za rok na dovolenku je pre vás málo? Kúpte si v Chorvátsku vlastné rekreačné bývanie. Či už apartmán alebo dom na morskom pobreží. Svoju nehnuteľnosť môžete využívať ako druhé bývanie pre potrebu svojej rodiny a priateľov alebo ho môžete využívať na podnikanie a dom či apartmán prenajímať.

S nákupom nehnuteľnosti v Chorvátsku vám radi pomôžeme. Pozrite sa na ponuku kvalitných nehnuteľností v Chorvátsku na predaj alebo nás kontaktujte.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: