Lyžiarska sezóna je tu! Vyrazte na predĺžený víkend do Álp!

Hľadáte únik z predvianočného zhonu? Vyrazte do Álp. Lyžiarska sezóna je tu už v plnom prúde. V ľadovcových areáloch, ako sú Kitzsteinhorn alebo Dachstein, bola sezóna 2019/2020 zahájená už v októbri.

V decembri sa už lyžuje vo všetkých vyhlásených strediskách, ktorých zoznam vrátane dát začiatku a konca sezóny sme pre vás pripravili.

Istota snehovej pokrývky a dlhá zimná sezóna každoročne láka lyžiarov z celého sveta. Rakúsky štatistický úrad zaznamenal v minuloročnej zimnej sezóne takmer 73 miliónov prenocovaní, o 1,4 % viac ako v minulom roku. V tomto období vykázali taktiež všetky ubytovacie zariadenia rastúci počet prenocovaní.

Najvyšší relatívny nárast bol zaznamenaný u komerčných prázdninových bytov (o 5,5 % na 7,83 milióna). Pre investorov je toto jasný ukazovateľ - investícia do nehnuteľnosti v Rakúskukombináciou čiastočného vlastného užívania a ďalšieho prenájmu sa oplatí. Kúpte si vo svojom obľúbenom stredisku nehnuteľnosť, užívajte ju v dobe svojej dovolenky a po zvyšok roka ju prenajímajte. Zaistíte si tak zaujímavý pasívny príjem. V tabuľke prinášame tipy na nehnuteľnosti v jednotlivých strediskách.

Foto: GROGL/Shutterstock

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: