Záujem o nehnuteľnosti vo francúzskych Alpách rastie

Tento rok by mohol byť z hľadiska investičnej aktivity rokom rekordným. Počas sezóny bola vo francúzskych Alpách nameraná najvyššia snehová nádielka za posledných niekoľko rokov, dá sa teda očakávať prílev turistov čo len zvyšuje atraktivitu tejto lokality.

Realitní experti predpovedajú pozvoľný rast cien nehnuteľností, pretože dopyt vysoko prevyšuje ponuku - v minulom roku sa objem predaja zvýšil takmer o jednu tretinu. Rastúcu aktivitu je možné pozorovať naprieč celým spektrom nehnuteľností. Záujem je o malé prázdninové apartmány, rovnako ako aj o luxusné alpskej Chalety. Je však zrejmé, že najpopulárnejšie sú apartmány a Chalety typu ski-in/ski-out, teda také, ktoré sa nachádzajú priamo pri zjazdovkách.

Pri dôkladnom sledovaní trendov a pozornom výbere z ponúk realitného trhu je však stále možné nájsť nehnuteľnosti, ktorých cena klesá. Tieto nehnuteľnosti sú pre záujemcov najatraktívnejšie, pretože je možné zaobstarať pekný apartmán v niektorom z vyhlásených rezortov za zlomok pôvodnej ceny.

Niektorí poskytovatelia ponúkajú aj komplexný manažment všetkých aktivít spojených s prenájmom. Majiteľ nehnuteľnosti sa tak nemusí v podstate o nič starať, sám si vyberie týždne, v ktorých chce nehnuteľnosť využívať a po zvyšok roka špecializovaná agentúra nehnuteľnosť prenajíma. Ak je nehnuteľnosť prevádzkovaná týmto spôsobom, je navyše kúpa oslobodená od DPH.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: