Wellness centrum Aqua Dome. Jeden z faktorov, ktorý realitným investorom vyčarí úsmev na perách

Längenfeld je malebná alpská dedinka nachádzajúca sa v srdci ötztalského údolia. V nadmorskej výške takmer 1200 metrov je tu údolie neobvykle široké. Aj vďaka tomu tu nájdete tie najlepšie podmienky pre trávenie letnej aj zimnej dovolenky. Längenfeld je preslávený tiež miestnym wellness centrom Aqua Dome, ktoré je najväčšie svojho druhu v strednej Európe. To všetko len 13 km od vyhláseného ľadovcového strediska Sölden. Takáto kombinácia láka nielen turistov, ale aj realitných investorov.

Prečo Längenfeld

Längenfeld je pôvabná tirolská dedina s charakteristickým géniom loci umocneným tunajším kostolom, ktorý zdobí nejednu pohľadnicu. Ak ste milovníkmi zimných športov, prídete si tu na svoje. Využiť môžete rodinné lyžiarske stredisko Gries, alebo ísť pár kilometrov a zalyžovať si vo svetoznámom Söldene. Tým ale možnosti nekončia. Ponúkajú sa vám aj ďalšie strediská ako Obergurgl/Hochgurgl, Hochoetz-Kühtai, Niederthai, Gries alebo Vent. Lyžovať môžete od októbra až do mája.

Nezabúda sa ani na bežkárov, pre ktoré sa pripravuje 50 km dvojstopových trás vrátane pruhu pre tých, ktorí dávajú pred klasikou prednosť korčuľovaniu. Nechýbajú ani nočné bežecké stopy. Potrebujete po týždňoch strávených v kancelárii zapracovať na fyzičke? V miestnom bežkárskom centre vám pripravia tréningový plán na mieru.

S koncom zimy ale v Längenfelde sezóna nekončí. Turisti môžu vyraziť na nenáročné pešie túry údolím alebo zamieriť nahor po svahoch Ötztalských Álp. Nájdete tu aj istené lezecké cesty, rovnako ako trasy pre bežcov alebo cyklistov.

Jedným z hlavných lákadiel Langenfeldu je ale po celý rok kúpeľný komplex Aqua Dome.

Termálne kúpele Aqua Dome

Vďaka unikátnemu architektonickému a stavebnému riešeniu je Aqua Dome neskonale fotogenický, návštevnícky prívetivý a pritom dokonale zapadá do rázu tunajšej horskej krajiny. Pre hostí je tu pripravená pestrá ponuka aktivít.

K dispozícii je tu niekoľko vnútorných aj vonkajších bazénov. Môžete na seba nechať pôsobiť liečivé účinky sírne termálnej vody, ktorá vyviera z hĺbky 1 865 metrov, oddýchnuť si pri vodopáde alebo si užívať pohodlie v relaxačnej miestnosti, ktoré ponúkajú panoramatické výhľady na okolitú prírodu. Rodiny s deťmi ocenia vodný svet s dvoma veľkými bazénmi, herňou a 90 metrovým tobogánom.

Pozornosť pútajú aj bazény v tvare misy, ktoré akoby sa vznášali v priestore. Po náročnom dni si v nich môžete vychutnať relax za sprievodu podvodnej hudby a svetelných efektov. V Beauty & Spa sa o vás postarajú vysoko kvalifikovaní terapeuti a budú vás rozmaznávať celým radom príjemných procedúr a masáží. Prehriať sa a oddýchnuť si je možné tiež v niekoľkých saunách.

Súčasťou kúpeľov Aqua Dome je aj štvorhviezdičkový hotel.

Nehnuteľnosti v Längenfelde

Ak navštívite turistické ubytovacie portály, nájdete v recenziách hoteli Aqua Dome okrem pozitívneho hodnotenia kvality poskytovaných služieb tiež poznámky o relatívne vyššej cene za ubytovanie. Samotný Aqua Dome zvyšuje prestíž Langenfeldu, láka sem celoročne množstvo návštevníkov a zároveň tým dvíha dopyt po ubytovacích kapacitách v celom mestečku. Z toho pochopiteľne ťažia majitelia nehnuteľností.

Ako už bolo opísané vyššie, Längenfeld nie je len Aqua Dome. Vynikajúca lokalita, tak trochu v tieni blízkeho Söldenu, robí z tohto mestečka vynikajúce a zatiaľ väčšej pozornosti tak trochu skrytú príležitosť. Nespornou výhodou, ktorá má podstatný vplyv na celkovú obsadenosť, je záujem návštevníkov aj mimo hlavnú zimnú sezónu. To všetko samozrejme má potenciál zaujímavého výnosu z prenájmu. Ceny nehnuteľností sú pritom nižšie ako v priľahlom Söldene.

Tip na nehnuteľnosť: Apartmány na predaj v Längenfelde

Nové apartmány v samom centre Längenfeldu. Projekt zahŕňa celkom 10 apartmánov s kvalitným vybavením.

Apartmány sú určené ku kombinácii vlastného užívania a ďalšieho prenájmu. Kupujúci neplatí realitnú províziu.

Výstavba je už dokončená a je možné si dohovárať prehliadku nehnuteľnosti.

» Viac informácií o projekte.

» Pozrite sa tiež na ponuku ďalších realít v oblasti Sölden/Ötztal.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: