V Paríži ceny nehnuteľností zrejme prekročia 8 000 eur za m2

Podľa odhadov sa ceny na parížskom trhu s nehnuteľnosťami výrazne zvýšia. Cena za m2 by mohla prekročiť aj hranicu 8 000 eur. "V období december až február ceny vzrástli o 5,3%. A tento trend bude zrejme pokračovať aj naďalej," odhadol Thierry Delesalle, riaditeľ výboru realitného trhu pri  notárskej asociácii. Ceny v Paríži boli v období december až február v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka o 18,7% vyššie.

V súvislosti s tým poklesol aj predaj nehnuteľností. V januári a februári sa mesačne uskutočnilo vo francúzskom regióne Ile-de-France zhruba 10 000 transakcií, zatiaľ čo v decembri to bolo ešte 19 400. Odborníci ale odhadujú, že sa situácia obráti a trh s nehnuteľnosťami sa v Paríži vráti do normálu.

Francúzska metropola kvôli svojim typickým francúzskym charakteristikám láka na nákup nehnuteľností  aj zahraničných návštevníkov. Spoločnosť Rellox ponúka apartmány v Paríži, ktoré sú určené na kombináciu vlastného užívania a ďalšieho prenájmu. Nehnuteľnosť je možné využívať niekoľko týždňov v roku, po zvyšok roka ju prenajímať a získavať príjem z prenájmu. O všetok servis spojený s prenájmom, daňami a pod sa stará developerom vybraná  spoločnosť.

Viac o nákupe nehnuteľností vo Francúzsku.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: