Obergurgl - diamant rakúskych Álp

Rakúske lyžiarske stredisko Obergurgl vyniká medzi ostatnými strediskami natoľko, že si vyslúžilo prezývku "alpský diamant". Dôvodom je úžasná kombinácia dlhotrvajúcej snehovej pokrývky a vidiecke kúzlo, ktoré si obec zachovala. Akonáhle sa sem raz pozriete, budete sa chcieť každý rok vracať, rovnako ako veľa iných návštevníkov Obergurglu.

Obergurgl sa rozkladá vo výške 1 930 metrov nad morom. Kamkoľvek sa pozriete, otvárajú sa fantastické výhľady na vrcholky Ötztalských Álp. Túto idylu a čerstvý horský vzduch neruší takmer žiadna prevádzka. V noci do dediny auta nesmú jazdiť vôbec.

Zo všetkých stredísk bez ľadovca má Obergurgl najdlhšiu sezónu. Trvá od polovice novembra do začiatku mája a po celú dobu je pokrytie snehom minimálne 90 %. Jediné lyžiarske strediská v blízkom okolí sú malý areál Vent a väčší Sölden, ani v jednom z nich však neplatí spoločný skipas.

Voľný čas tu možno okrem lyžovania tráviť mnohými rôznymi spôsobmi. Na prvom mieste sú horské túry v nadmorskej výške až 3 000 metrov alebo príjemné rodinné výlety po značených chodníkoch. Množstvo trás je obrovské, takže si vybrať môžu zdatní športovci i rodiny s deťmi. Ďalšie aktivity zahŕňajú napríklad korčuľovanie alebo sánkovanie. Miestna kuchyňa má dobrú povesť a nájde sa tu hneď niekoľko reštaurácií s vynikajúcimi pokrmami.

Jedná sa o obľúbené miesto turistov aj investorov. Nové projekty a nehnuteľnosti na predaj cudzincom sa však v tejto lokalite objavujú veľmi zriedka, takže sa k nim dostane len niekoľko málo šťastlivcov. Práve teraz ale ponúkame nový projekt, ktorý je už dokončený a sľubuje garantované výnosy z prenájmu.

Foto: Rellox a Pawel Kazmierczak/Shutterstock

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: