Nehnuteľnosti vo francúzskych lyžiarskych strediskách získavajú na popularite

Zatiaľ čo francúzsky realitný trh sa potýka s problémami, za posledných niekoľko mesiacov je možné pozorovať zreteľný nárast popularity pri nehnuteľnostiach situovaných v alpských lyžiarskych strediskách.

Je to dané kombináciou niekoľkých faktorov - minuloročná snehová nádielka bola veľmi hojná, čo vždy vedie k rastu záujmu o "lyžiarske" nehnuteľnosti a ďalej úroková miera z hypoték zostáva na veľmi nízkej úrovni. Z prieskumov vyplýva, že medziročný nárast záujmu o ski nehnuteľnosti vo francúzskych Alpách dosahuje až 34 %. Vzhľadom k tomuto nárastu je však nevyhnutne potrebná istá ostražitosť - optimálne je samozrejme zveriť všetku administratívu a poradenstvo do rúk renomovanej realitnej agentúry, ktorá zabezpečí optimálny výber nehnuteľnosti podľa požiadaviek a možností klienta a hladký priebeh celej transakcie.

Ako už bolo spomenuté, úroková miera u hypoték sa pohybuje na veľmi nízkej úrovni, čo v spojení s nárastom atraktivity lyžiarskych regiónov opäť sprístupňuje aj bežným investorom tzv. "samofinancujíce nehnuteľnosti", u ktorých príjem z prenájmu pokrýva náklady na splácanie a údržbu.

Ako u väčšiny nehnuteľností, tak aj tu platí, že kľúčom k dobrej investícii je dôkladný výber lokality a nehnuteľnosti. Bankový špecialisti, ktorí majú stále v čerstvej pamäti nedávne problémy na európskych realitných trhoch, poskytujú výhodné podmienky skôr, ak má investor záujem o nehnuteľnosť vo vyhľadávanej lokalite s veľkým potenciálom. Vo vyhlásených a hojne navštevovaných strediskách nehrozí taký prepad záujmu, ako tomu je v menších, menej frekventovaných rezortoch. V snahe zatraktívniť nové nehnuteľnosti navyše francúzska vláda pristúpila k výnimke pri dani z nehnuteľnosti po dobu dvoch rokov, ktorá však platí iba pre nákup apartmánu v novostavbe.

Väčšina investorov však kupuje nehnuteľnosti v Savojských Alpách najmä s vidinou zhodnotenia - a to má podľa expertov prísť, ako náhle sa súčasná ekonomická situácia zlepší. Vzhľadom k tomu, že malí investori kupujú nehnuteľnosti skôr na dlhšiu dobu (apartmán v cene 100 tisíc euro vychádza pri splácaní po dobu 20 rokov na 480 euro mesačne), je zhodnotenie možné reálne očakávať.

Chcete zadarmo dostávať novinky a informácie týkajúce sa nehnuteľností v zahraničí ? Registrujte sa k odberu nášho newsletteru.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: