Nehnuteľnosti v Rakúsku: v lete na golf, v zime na zjazdovku

Pokiaľ uvažujete o kúpe nehnuteľnosti v zahraničí s celoročným využívaním, môže pre vás byť ideálnou destináciou Rakúsko. Už dávno sa tu neponúkajú iba možnosti pre milovníkov zimných radovánok. V lete sú tu možnosti stále väčšie a zaujímavejšie. V lete sa do Rakúska chodí za vysokohorskou turistikou, cyklistikou alebo raftingom, v súčasnosti sa ale rozširuje aj ponuka pre priaznivcov golfu.

Golfové ihriská v Rakúsku

Golf tu rovnako ako u nás zažíva obrovský boom, stavajú sa tu stále nové ihriská a poskytované služby sú na vysokej úrovni. Lákadlom môžu byť tunajšie ceny. V porovnaní s našimi sú na obdobnej úrovni, v niektorých prípadoch dokonca nižšie. Neporovnateľná je ale kvalita ponúkaných služieb a úroveň zázemia. Aj radové ihriská dosahujú kvalít našich najlepších golfových rezortov. Tie rakúske naviac našich návštevníkov vďaka ich povesti vítajú s otvorenou náručou.

Na výber je u zhruba zo 140 ihrísk. Na niektoré z nich sa oplatí dôjsť byť na jeden deň, kvôli niektorým sa vyplatí stráviť v oblasti viacero dní. Medzi najlepšie hodnotené patria mimo iné Golf Club Zell am See Kaprun alebo Wilder Kaiser-Ellmau neďaleko Kitzbühelu. Do rakúskej TOP 10 sa radia tiež dolnorakúske Adamstal Golf Club a Golf Club Fontana alebo tyrolský Golf Club Seefeld-Wildmoos.

V Rakúsku sa ale možno trochu prekvapivo golf nikdy neujal vo veľkom. Je tu sto tisíc registrovaných hráčov. Dôvodom, prečo nikdy nedošlo k masovému rozšíreniu, môže byť obmedzená sezóna. Je možné hrať iba v letných mesiacoch, sezóna trvá od mája do októbra.

Výstavba golfových ihrísk, najmä u lyžiarskych centier, je záležitosťou posledných niekoľko rokov. Do roku 1950 bolo v Rakúsku iba jedno deväť- jamkové ihrisko. Lyžiarske rezorty ale nechceli byť vyťažené iba v zime , ale celoročne. Jedným z riešení bol práve golf, ktorý sa začal postupne rozvíjať a už v polovici roku 1990 uskutočnilo Rakúsko Austrian Open.

Nehnuteľnosti u rakúskych golfových ihrísk

Pokiaľ vás láka kombinácia lyžovanie v zime a golfu, môže byť pre vás kúpa apartmánu v Rakúsku ideálnou. Pokiaľ vás v lete omrzí golf, je možné sa venovať rade ďalších aktivít. Rezorty sú vybavené wellness, nádherné panorámy a čerstvý vzduch priamo lákajú k prechádzkam po okolí.

Rakúsko sa radí medzi krajiny najviac vyhľadávané návštevníkmi zo zahraničia. Pre dovolenku v tejto alpskej krajine hovorí hneď niekoľko faktorov. Okrem relatívne ľahkej dostupnosti je to predovšetkým bohaté športové vyžitie a špičkový servis. Okrem kvalitného ubytovania je tu na výber aj zo širokej škály odprevádzajúcej zábavy. Na výber je z mnohých typov wellness služieb, navštíviť je možné celú radu útulných barov aj reštaurácií, ktoré ponúkajú aj miestne kulinárske špeciality.

Kvôli týmto dôvodom si v posledných rokoch stále viac našich občanov v tejto krajine zakúpi vlastnú nehnuteľnosť. Zakúpiť si menší apartmán v lyžiarskom stredisku už nemusí byť zďaleka tak nedostupné, ako by sa mohlo zdať. Napríklad zariadený malý apartmán v Kaprunu/Zell am See sa dá zakúpiť už za cenu zhruba od 60 tisíc eur. Nehnuteľnosti sú vhodné k celoročnému užívaniu, je u nich ale možnosť ďalšieho prenájmu, vďaka ktorému je možné dosiahnuť zaujímavý výnos. Občania EU majú pri nákupe rakúskych realít obdobné postavenie ako miestny občania a nákupu preto nestoja v ceste žiadne administratívne prekážky.

Zaujali vás informácie o nákupu nehnuteľnosti v Rakúsku? Zistite viac podrobností o možnostiach nákupu nehnuteľností v ďalších alpských krajinách, vo Švajčiarsku, Taliansku alebo Francúzsku. Pre bližšie informácie navštívte www.rellox.sk.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: