Nehnuteľnosti na Azúrovom pobreží patria k najžiadanejším vo Francúzsku

Láka vás dovolenka v slnečnej krajine? Vyhovuje vám francúzsky laxný  spôsob trávenia voľna? Ideálnou destináciou by potom pre vás mohlo byť Azúrové pobrežie, kde sa v sebe skĺbia horúco a piesok so všetkými francúzskymi špecifikami.

Vychutnať si môžete francúzskych syrov, výborného vína, ale aj croissantov či slaných koláčov, takzvaných Quiché. Pre naozajstných milovníkov miesta sa ponúka možnosť si na Azúrovom pobreží zaobstarať aj vlastný apartmán či dom. Podrobnejšie informácie o tom, akým spôsobom nákup prebieha, nájdete na stránke Nehnuteľnosti Francúzsko.

Azúrové pobrežie si svoju slávu získalo už pred dvesto rokmi, keď tunajšie pláže objavili Angličania. Oblasť nazvali Francúzskou Riviérou, dnes sa ale častejšie používa  označenie Azúrové pobrežie (Côte d'Azur). Tunajšie počasie patrí k najstálejším v celej krajine, ponúka 300 slnečných dní v roku, čo dodáva miestu na atraktívnosti. A aj keď tunajšie pláže nepatria  k tým najčistejším, medzi turistami sú naozaj obľúbené. Nemalou mierou k tomu prispieva i fakt, že sa tu konajú prestížne spoločenské akcie, či už sa jedná o Veľkú cenu Monaka Formule 1 alebo Medzinárodný filmový festival v Cannes.

Azúrovým pobrežím bol pôvodne nazývaný pás pláží zhruba od Cannes po Menton s drahšími letoviskami Antibes, Nice a Monte Carlo. Nedávno sa oblasť rozšírila aj o ďalšie letoviská  majúce skôr rodinný charakter - Saint-Raphael, Sainte-Maxime a preslávené Saint-Tropez. Niekedy sa medzi letoviská Azúrového pobrežia radí aj prístavné Marseille.
Najväčším mestom Azúrového pobrežia je Nice, kde sa nachádza aj letisko. K mestu patrí osemkilometrové  pobrežie s štyrmi desiatkami  pláží s ploskými kamienkami. Toto obľúbené letovisko navyše ponúka i rušný život mesta. Môžete sa prejsť po Promenade des Anglais, na ktorej sa nachádza aj zaujímavý Hôtel Negresco pripomínajúci  vzhľadom svadobnú tortu. Navštíviť môžete tiež rybí trh na Place Saint - François alebo zvyšky katedrály z 11. storočia na kopci La Château, odkiaľ sa naskytá aj krásny pohľad na prístav a anjelskú zátoku (Baie des Anges).

Letoviska na Azúrovom pobreží

Cannes je známe medzi verejnosťou predovšetkým ako dejisko Medzinárodného filmového festivalu, ktorý sa tu odohráva v máji. Táto kedysi rybárska dedinka ale ponúka oveľa viac, stalo sa z nej luxusné letovisko s nádhernou plážou i prvotriednymi hotelmi. Obľúbenou je promenáda Croisette obklopená radom paliem, odkiaľ sa ponúka výhľad na pláže s jemným bielym pieskom.

Zrejme najznámejším letoviskom na Azúrovom pobreží je Saint-Tropez, kde sa odohráva populárna filmová séria s policajtom Cruchotom . O vzostup mesta sa postaral ale už na sklonku 19. storočia impresionistický maliar Paul Signac, vďaka ktorému si mesto obľúbili aj ďalší umelci. Medzi inými napríklad Francúzky Catherine Deneuve alebo Juliette Binoche. Najlepšie pláže sa tu nachádzajú štyri a pol kilometra južne od centra. Záliv Pampelonne ponúka na kúpanie päť kilometrov dlhý a tridsať metrov široký pás. Okrem slnenia na pláži a kúpania  môžete vyskúšať aj niektorú z vodných aktivít - windsurfing, vodné lyžovanie alebo potápanie.

Podobne príjemné klíma ako v Saint-Tropez na vás čaká aj v Narbonne, Montepelliere alebo Antibes. V poslednom menovanom letovisku napísal Guy de Maupassant niekoľko poviedok. Vnútrozemie Francúzskej Riviéry potom pokrývajú porasty voňavej  macchie, ale aj rôznych druhov  sukulentov, aloe alebo eukalyptov.

Nie je preto divu, že medzi záujemcami o kúpu nehnuteľností už niekoľko rokov víťazí s prevahou práve Azúrové pobrežie - Nice, Cannes, St. Tropez. Zaobstarať sa tu dá samozrejme exkluzívna nehnuteľnosť za niekoľko miliónov eur, ale aj štandardné apartmány zhruba od 150 tisíc eur v menších strediskách. Za podobnú cenu sa dá kúpiť aj malé štúdio priamo v Nice.

Turistami obľúbené  je ale celé Francúzsko, k čomu nemalou mierou prispieva aj francúzsky životný štýl, Francúzi si vedia života užívať a je to krajina gurmánov. Na svoje si tu prídu milovníci dobrého vína, za zmienku rozhodne ale stojí aj veľké množstvo kvalitných syrov najrôznejších chutí a vôní. Francúzsko ponúka široké športové vyžitie - od surfovania, cez vysokohorskú turistiku až k lyžovaniu. Tí, ktorí športu príliš neholdujú, si môžu vybrať z nekonečného množstva kultúrnych pamiatok, viníc, katedrál a ďalších zaujímavostí. Lákadlom je aj francúzska metropola Paríž.

Nehnuteľnosti na Azúrovom pobreží

Zaujali vás informácie o nákupe nehnuteľností vo Francúzsku? Prezrite si našu ponuku nehnuteľností na Azúrovom pobreží. Pozrieť sa môžete aj na podrobnosti o možnostiach nákupu nehnuteľností v ďalších prímorských krajinách:

Pre bližšie informácie navštívte www.rellox.sk.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: