Lease-back nehnuteľnosti vo Francúzsku hlásia rastúci záujem

O lease-back nehnuteľnosti vo Francúzsku majú stále častejšie záujem zahraniční investori. Na trh sa dostali predovšetkým nehnuteľnosti írskych vlastníkov. Ako zaznamenali niektoré realitné kancelárie, počet Írov, ktorí sa takýchto nehnuteľností chcú zbaviť, v poslednej dobe pribúda.

Podľa maklérov chcú vlastníci realít, ktorí sa dostali do finančných ťažkostí, nehnuteľnosť rýchlo predať a to sa prejaví znížením jej ceny. Zároveň majitelia vedia, že vedľa výhodnej ceny kupujúcich prilákajú aj vyššími výnosmi z prenájmu. Medzi záujemcami o takú kúpu prevládajú Američania a Ázijci.

Lease-back je štátom podporovaný program výstavby nových bytov a ich ďalšieho prenájmu, ktorý zaručuje kupujúcemu možnosť využívať byt a zároveň zarábať na jeho ďalšom prenájme.

Kupujúci si môže zaobstarať byt za zvýhodnených podmienok (napr. nemusí platiť 19,6% DPH) a upíše sa k tomu, že bude byt prvých deväť rokov spravovaný správcovskou firmou. Počas tejto doby má majiteľ právo nehnuteľnosť každoročne využívať niekoľko týždňov v roku, po zvyšok roka je prenajímaný. Majiteľ má garantovaný výnos z prenájmu vo výške 3 až 6% za rok.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: