Francúzsko láka medzinárodných investorov do nehnuteľností

Kým časť obyvateľov Francúzska hľadá po zavedení milionárskej dane útočisko v inej európskej krajine, do Francúzska sa stále sťahujú zahraniční investori. Trh s nehnuteľnosťami zaznamenáva ich prílev.

Počet nehnuteľností určených na predaj bol vinou stavebných obmedzení v Paríži vždy značne limitovaný. Podľa odhadov sa dá očakávať, že nárast v počte voľných nehnuteľností by mal priniesť upokojenie na trhu. Väčší výber budú mať teraz predovšetkým tí, ktorí nemajú príliš obmedzený rozpočet.

Ceny bytov a domov v Paríži vzrástli v posledných mesiacoch o 3,8, respektíve o 6,2 percenta. Paríž je okrem Európanov populárny najmä medzi záujemcami z Ázie. Hlavné mesto tradične priťahuje najviac zahraničných investorov, kupcov z Ázie pribúda naozaj výrazne, priamo v Paríži sú teraz už tretia najsilnejšia skupina trhu.

Výrazný je však záujem aj o pokojné vidiecke prostredie, ktoré ťahá napríklad záujemcov z Číny. Celkovo predstavujú záujemcovia z Ázie sedem percent kupujúcich. Po Paríži je obľúbené najmä Azúrové pobrežie.

Podľa posledných správ to ale vyzerá tak, že obľuba Francúzska rastie celkovo. Prichádza tiež množstvo rakúskych investorov, pre ktorých sa stala ich domovská krajina už príliš drahá, a obzerajú sa po nehnuteľnostiach inde.

Francúzsko je zaujímavé pre nových investorov nielen nízkymi úrokmi z pôžičiek. Lákadlom je tiež priaznivá klíma, ľahká dostupnosť, ale aj situácia na trhu s nehnuteľnosťami. Ten bol v poslednej dobe skôr pomalý, čo znamená, že rad majiteľov je motivovaný na predaj aj napriek nižšej ponuke. Zaobstarať si teraz nehnuteľnosť vo Francúzsku je preto výhodné. Francúzsko je tiež pomerne odolná voči kríze v eurozóne.

Výhodné sú vo Francúzsku aj podmienky hypoték - niektoré banky dokonca požičiavajú zahraničným investorom za lepších podmienok ako Francúzom.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: