Francúzske banky lákajú cudzincov na výhodné hypotéky

Záujem o hypotéky vo Francúzsku je čím ďalej väčší. Dôvodom sú existujúce nízke úroky, ktoré by mali zostať na podobnej úrovni aj v tomto roku. Odborníci sú presvedčení, že pre záujemcov uvažujúcich o nákupe nehnuteľnosti vo Francúzsku prostredníctvom hypotéky sa jedná o ideálny čas na nákup.

Francúzske banky teraz požičiavajú až na 80% celkovej sumy. Pri splácaní po dobu 25 rokov sa pohybujú úroky od 2,4 percent. Tento trend by mal zotrvať minimálne počas tohto roka. Banky sa navyše stále viac začínajú zaujímať o pôžičky cudzincom, ktorí si chcú zaobstarať nehnuteľnosť vo Francúzsku.

So začiatkom roka 2012 zaznamenali banky veľký pokles záujemcov, od augusta sa však začala situácia obracať. Dopyt vzrástol práve v súvislosti s nízkymi úrokmi. V roku 2012 úroky klesli v priemere o 0,5 až 0,85%, čo začiatkom minulého roka predpovedal málokto.

Okrem toho, že poklesol TEC 10 index, čo je taxa, za ktorú si požičiava francúzska vláda, zaznamenali banky klesajúci záujem o pôžičky na bývanie. Zníženie úrokov na pôžičkách je jednou z foriem lákadiel pre potenciálnych záujemcov. V praxi je rozdiel v úrokoch pomerne citeľný. Pri pôžičke 200 tisíc na dobu dvadsiatich rokov zaplatil v decembri kupujúci vďaka nižším úrokom o 80 eur mesačne menej ako v januári. Za 20 rokov celková úspora činí 20 tisíc euro.

Záujemcovia si podľa najnovších prieskumov dnes požičiavajú radšej nižšie čiastky s kratšou dobou splatnosti. Aj tu môžu hrať rolu terajšie výhodné podmienky.

Niektoré banky upravili aj pravidlá pre požičiavanie, ponúkajú napríklad špeciálne programy pre mladých alebo znižujú minimálny mesačný príjem potrebný na získanie pôžičky. Aj vďaka tomu môžu ľahšie požiadať o hypotéku cudzinci, ktorí uvažujú o obstaranie prázdninového domu práve vo Francúzsku.

» Ponuka nehnuteľností vo Francúzsku

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: