Daňové zmeny sú dobrou správou pre majiteľov nehnuteľností vo Francúzsku

Nedávno ohlásený nový systém francúzskej dane z kapitálových výnosov (CGT) po viac než roku neistoty konečne stavia kupca aj vlastníkov nehnuteľností vo Francúzsku do lepšej pozície. Nový systém, v ktorom sa čas potrebný pre oslobodenie od dane z prevodu nehnuteľnosti znižuje z 30 na 22 rokov, už začal platiť a zároveň je jeho platnosť retroaktívna pre všetky nehnuteľnosti zakúpené po 17. auguste 2012..

Nový systém s veľkým množstvom výnimiek a sociálnych „poplatkov„ je pomerne komplikovaný, čo je pre socialistickú vládu prezidenta Hollandeho typické. Napriek tomu však prináša zahraničným investorom mnoho výhod.

Pôvodný systém CGT na 30 rokov (19 %):

Pod 5 rokov vlastníctva bez úľavy
5. až 17. rok vlastníctva 2 % úľavy za každý rok
18. až 24. rok vlastníctva 4 % úľavy za každý rok
25. až 30. rok vlastníctva 8 % úľavy za každý rok
Nad 30 rokov vlastníctvo bez dane

 

Nový systém CGT na 22 rokov (19 %):

Pod 6 rokov vlastníctva bez úľavy
6. až 21. rok vlastníctva 6 % úľavy za každý rok
22. rok vlastníctva 4 % úľavy za každý rok
Nad 22 rokov vlastníctvo bez daně


Rovnako ako pôvodný, aj nový systém je navrhnutý tak, aby bolo zamedzené špekuláciám a častým predajom. Pre typického investora alebo záujemcov o kúpu rekreačného objektu, ktorý plánuje nehnuteľnosť držať po dobu okolo 15 rokov je nový systém oveľa výhodnejší. Napríklad ak v pôvodnom systéme investor predal nehnuteľnosť po 15 rokoch, úľava predstavovala 22 %, zatiaľ čo teraz by za rovnakých podmienok úľava predstavovala 60 % - jedná sa teda o zásadnú úsporu.

Systém zahŕňa aj ďalšie úľavy na daniach tak, aby sa francúzsky trh s nehnuteľnosťami opäť naštartoval - pre nehnuteľnosti predané medzi 1. septembrom 2013 a 31. augustom 2014 bude daň znížená o ďalších 25 %.

» Ponuka nehnuteľností vo Francúzsku.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: