Cudzinci tiahnu predaj nehnuteľností v Taliansku

Pokles cien nehnuteľností na talianskom realitnom trhu vábi zahraničných záujemcov o kúpu. Celkové predaje sa síce prepadli približne o 26%, ale investori zo zahraničia často využívajú ekonomické ťažkostí Talianska a nakupujú relatívne lacné nehnuteľnosti.

Len v priebehu roka 2012 minuli cudzinci v Taliansku vyše 2 miliardy eur a predaj rekreačných nehnuteľností sa zvýšil o 14%. Domáci dopyt v Taliansku takmer zmizol, nahradil ho ale práve dopyt od kupujúcich zo zahraničia.

V prípade luxusných nehnuteľností napríklad v Toskánsku pochádza prevažná väčšina záujemcov o kúpu nehnuteľnosti zo zahraničia. Najmä luxusnejšie nehnuteľnosti s cenami nad 500 000 eur, ktoré sú pre väčšinu Talianov postihnutých ekonomickou krízou nedosiahnuteľné, sa stávajú korisťou zahraničných investorov hľadajúcich výhodné príležitosti ku kúpe.

Aj napriek predpovede expertov, že trh dosiahne minimum v roku 2011 predaje aj ceny nehnuteľností v priebehu roka 2012 ešte mierne klesli. V posledných mesiacoch však došlo k obratu a objemy predaných nehnuteľností práve vďaka zahraničným investorom rastú. Vyhľadávané sú nielen prímorské letoviská, ale aj pokojné oblasti v okolí jazera Como a Garda.

Na záver je teda možné konštatovať, že aj napriek celkovému prepadu talianskeho realitného trhu záujem o kúpu nehnuteľností stále existuje a predovšetkým v prípade segmentu nehnuteľností pre rekreačné bývanie, atraktívnych pre zahraničných kupujúci, dochádza k pomerne značnému nárastu predajov.

» Navštívte ponuku nehnuteľností v Taliansku.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: