Čím Francúzska riviéra láka bohaté a slávne?

Francúzska Riviéra, Azúrové pobrežie, francúzsky Côte d'Azur - to je niekoľko názvov pre jednu a tú istú destináciu, veľmi obľúbenú medzi známymi osobnosťami, umelcami, športovcami a biznismenov. Akými tajomstvami ich táto nádherná oblasť už viac ako 100 rokov priťahuje?

Na konci 19. storočia malo Azúrové pobrežie k obľúbenej turistickej destinácii ešte ďaleko. Táto oblasť bola relatívne chudobná a neznáma, turistov by ste tu hľadali márne. O každodenný kolorit sa starala len bežná poľnohospodárska a obchodná činnosť. Potom však Nice navštívila britská kráľovná Viktória, ktorej cesta sa z plánovaných niekoľkých týždňov pretiahla na celé mesiace. Odvtedy návštevnosť Côte d'Azur len rastie.

V roku 1920 sa tu už nakupovali pozemky a stavali vily. Francúzska riviéra sa stala zimným sídlom mnohých významných osobností a je ním dodnes. Pre amerického spisovateľa F. Scotta Fitzgeralda to bolo "dokonalé miesto" s veľkým domom na súkromnej pláži, len 100 m od kasína. To on bol tým, kto slávu riviéry rozšíril aj za Atlantickým oceánom. Mimochodom, dom slávneho spisovateľa bol pred pár rokmi ponúkaný na predaj za 35,5 miliónov USD.

Vďaka 4 letiskám a 33 prístavom je táto oblasť dnes dokonale prepojená so svetom a každoročne ju navštívi viac ako 20 miliónov turistov 160 rôznych národností. Tak vysoký počet sa samozrejme na niektorých miestach musel prejaviť, avšak iné zákutia si zachovali svoje pôvodné čaro.

Kde teda nájdete klenoty Francúzskej riviéry?

Francúzska riviéra je klenot sama o sebe. Môžete však zavítať do stredovekého mestečka Saint-Paul-de-Vence a urobiť si tak výlet do histórie Riviéry. Naobedovať sa tu môžete v reštaurácii La Colombe d'Or, ktorú preslávilo výborné jedlo aj hostia, ktorí ju navštevujú.

Medzi prestížne lokality patrí Villefranche Sur Mer alebo Saint Jean Cap Ferrat. Ak sa vydáte do mesta Grasse, obklopí vás vôňa typická pre túto oblasť - levanduľa a jazmín. Nakoniec, až sa usadíte v reštaurácii Salle Belle Epoque hoteli Hermitage v Monte Carle, si budete pripadať, ako by ste boli súčasťou príbehu francúzskej Riviéry od samého začiatku.

Tiež ste podľahli magickému kúzlu Francúzskej riviéry? Navštívte databázu nehnuteľností na predaj alebo nás kontaktujte.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: