Chorvátsko láka slávnych. Na dovolenku, aj k obstaraniu nehnuteľnosti

Chorvátsko už dávno nie je len lacnejšou alternatívou k Španielsku alebo Francúzsku. Nádherná príroda, historické mestá, čisté more, dobré jedlo aj kvalita služieb prispievajú k zvyšujúcemu sa kreditu krajiny. To napokon dokazuje aj rastúca náklonnosť svetových celebrít. Tie sem v hojnej miere jazdia na dovolenku, ale tiež si tu zaobstarávajú letné sídla.

Dubrovník, prezývaný Perla Jadranu, sa dokonca svojím renomé dostal už na úroveň vyhlásených letovísk na Azúrovom pobreží. Chorvátsko tak každý rok objavujú noví herci, speváci alebo športovci. Zem je pre nich oázou pokoja, kde si môžu užívať relatívnu anonymitu aj všetky výhody vrátane reštaurácií so skvelým jedlom a vynikajúcim vínom.

Slávne osobnosti sú v Chorvátsku ako doma

Romantický pobyt strávili v Dubrovníku v šesťdesiatych rokoch Elizabeth Taylorová s Richardom Burtonom, po dubrovníckych hradbách sa prešla aj Sophia Lauren. V poslednej dobe sem zavítal aj Michael Douglas s Catharine Zeta Jonesovou, Goldie Hawnová s Kurtom Russellom, Richard Gere, Nick Nolte, Tom Cruise, Sir Roger Moore alebo Tina Turner.

Dubrovník

Dubrovník

Často je tu k videniu aj kotviaca super luxusná jachta bossa Formule 1 Bernieho Eccelstona. Jeho bývalá manželka Slavica, s ktorou má dcéry Petru a Tamaru, je pôvodom z Chorvátska. Niet preto divu, že sa svojou jachtou pomenovanou "Petara" často zachádza aj na ďalšie miesta v Chorvátsku. Petara bola k videniu, ako kotví pri ostrove Hvar alebo v Trogiru. Na Hvar v minulom roku zavítala tiež herečka Demi Moore alebo britský princ Harry.

V uliciach Dubrovníka ste mohli stretnúť aj herca Michaela Fassbendera, módneho guru Giorgia Armaniho, herečku Ashley Judd, futbalistu Manuela Neuera a Bastiana Schweinsteigera alebo miliardára a majiteľa futbalovej Chelsea Romana Abramoviča. Kúsok od Dubrovníka trávil rodinnú dovolenku spevák Jon Bon Jovi.

Za oddychom do Chorvátska tento rok v lete vyrazila aj Ivanka Trump, dcéra možného budúceho amerického prezidenta. Či sem prišla iba relaxovať, alebo tu premýšľala o nejakom realitnom projekte, zatiaľ nevieme. Premiéra by to pre ňu nebola, pretože Ivanka sa podieľala na návrhu dizajnu luxusných interiérov v exkluzívnych rezortoch v Dubaji (viac tu), ktoré nájdete v ponuke Relloxu.

Podobne ako ToskánskoTaliansku, Azúrové pobrežie vo Francúzsku alebo Dubaj na Strednom východe si celebrity Chorvátsko obľúbili nielen pre trávenie dovolenky. Niektoré z hviezd si tu kúpili aj vlastnú nehnuteľnosť. Ani tu totiž nie je problém vybrať si zo skutočne luxusných nehnuteľností spĺňajúce požiadavky aj tých najnáročnejších.

Aké nehnuteľnosti kupujú celebrity? Pozrite sa na ponuku luxusných nehnuteľností v Chorvátsku

Apartmány v ChorvátskuVily v Chorvátsku

Anthony Hopkins si kúpil vilu na Istrii

Vilu na Istrii si kúpil Sir Anthony Hopkins. Herec do Chorvátska často jazdil na dovolenku a krásny polostrov v západnom Chorvátsku ho učaroval natoľko, že si tu kúpil vlastné bývanie. Presné umiestnenie je tajomstvom, ale možno aj kvôli väčšiemu súkromiu herec nezvolil dom priamo pri pobreží, ale vo vnútrozemí, neďaleko od mestečka Grožnjan. More je autom vzdialené zhruba 20 minút.

Kúzlu Jadranu podľahol aj americký herec John Malkovich, ktorého predkovia pochádzajú práve z Chorvátska. Na otázku britského denníka The Telegraph, aké miesto považuje za ideálne pre trávenie dovolenky, Malkovich odpovedal: "Chorvátske pobrežie. Spolu s rodinou sme tu boli niekoľkokrát na dovolenke, plavili sa pozdĺž pobrežia a navštívili úžasné miesta ako ostrov Vis sa skvelými rybími reštauráciami alebo Palmizanu nachádzajúcu sa pri taktiež nádherného ostrova Hvar."

Herec, ktorý na plátne stvárnil desiatky nezabudnuteľných rolí, si na chorvátskom pobreží vyhliadol dom ku kúpe. Za Villu Aurora vraj Malkovich ponúkal 3 milióny Eur, ale pretože nedošlo k dohode so súčasným majiteľom nehnuteľnosti, z predaja zišlo a hollywoodska star sa musela začať obzerať po inom bývaní.

Chorvatsko

Nielen hollywoodske hviezdy si zamilovali Chorvátsko

K celebritám, ktoré si zamilovali Chorvátsko, patrí aj Ellen DeGeneres, americká komička, herečka a televízna bavička, ktorá je mnohonásobnou držiteľkou cien Emmy. Bola tu so svojou partnerkou, herečkou Portia de Rossi, ktorú preslávila predovšetkým úloha Nelle Porterovej v seriáli Ally McBealová. Ich jachta križovala pri chorvátskom pobreží predovšetkým v oblasti Splitu, Dubrovníka a pri ostrove Hvar.

Náklonnosť filmových hviezd je daná aj tým, že veľa z nich Chorvátsko navštívilo najprv pracovne. Nádherné prírodné scenérie aj historické mestá sú pre filmové štáby veľkým lákadlom. Všetko odštartovalo legendárne filmové spracovanie slávnych "Mayoviek". Filmy o Winnetouovi sa točili napr. v národných parkoch Plitvické jazerá, Krk alebo Paklenica.

V poslednej dobe sa v Chorvátsku natáčal seriálový hit Hra o tróny. Niektoré miesta v seriáli vám môžu pripadať povedomé, ak ste navštívili Split alebo Dubrovník, kde sa točila celá rada scén. "Natáčanie v Dubrovníku bolo nádherné, a v Splite to bolo rovnako, ak nie ešte viac úžasné," zverila sa s dojmami z natáčania herečka Emilia Clarke, ktorá v Hre o tróny stvárnila postavu Daenerys Targaryen.

Pre mnoho filmových fanúšikov je poznávanie natáčacích lokácií dokonca dôvodom na návštevu danej krajiny, čo má predovšetkým v posledných rokoch nezanedbateľný vplyv na čísla cestovného ruchu (svoje o tom vedia aj na Novom Zélande, kde sa natáčal Pán prsteňov).

Na jachtu do Chorvátska už pred niekoľkými rokmi vyrazil jeden z najsledovanejších párov sveta Beyoncé a Jay-Z. O tom, ako je to teraz s ich vzťahom s obľubou špekulujú médiá. V čase, keď sa spoločne plavili okolo dalmatínskych ostrovov, im to ešte klapalo báječne. Možno by preto nebolo od veci si spoločnú cestu do Chorvátska zopakovať.

Okolo chorvátskeho pobrežia sa tento rok v lete plavili tiež členovia írskej skupiny U2 Adam Clayton a The Edge. Druhý z menovaných hudobníkov tu pre svoju rodinu a priateľov nachystal oslavu svojich 55 narodenín.

Na dámsku jazdu s partiou kamarátok sem vyrazila tiež šarmantná hollywoodska herečka Reese Witherspoon. A že si dovolenku v Chorvátsku parádne užívali, svedčia aj jej príspevky na sociálnych sieťach.

Foto: Instagram Reese Witherspoon

Do Chorvátska nemieria za oddychom a relaxáciou len športovci, herci alebo speváci, ale aj politici. Tohtoročnú dovolenku trávil na ostrove Čiovo bývalý britský premiér Tony Blair. Pobyt si užíval v novootvorenom hoteli v severnej časti ostrova s výhľadom na starý Trogir.

Hotel na ostrově Čiovo, Chorvatsko

V tomto hoteli trávil svoju dovolenku v Chorvátsku Tony Blair.

Vo vymenúvaní známych osobností by sme mohli pokračovať ešte dlho. Chorvátsko navštívili tiež Steven Spielberg, Gwyneth Paltrow, Eva Longoria, Kevin Spacey alebo futbalisti Sergio Ramos a John Terry.

O kúpu nehnuteľnosti alebo dokonca súkromného ostrova v Chorvátsku podľa niektorých zvestí uvažovali tiež Robert De Niro, Clint Eastwood a Sharon Stoneová. A čo vy, tiež sa pridáte k tým, ktorí v Chorvátsku nájdu svoj druhý domov?

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: