Chorvátsko láka bohatou ponukou vyžitia

Chorvátsko sa dlhodobo teší najväčšiemu záujmu slovenských turistov i záujemcov o kúpu nehnuteľnosti v zahraničí. Prispieva k tomu aj pestrá ponuka najrôznejších aktivít, festivalov a ďalších akcií určených miestnym aj zahraničným návštevníkom.

Chorvátsko vedľa priaznivých cien nehnuteľností, dobrej dopravnej dostupnosti, krásnej prírody a mnohých historických pamiatok boduje aj čistotou vody a čoraz viac aj širokou ponukou aktivít pre trávenie voľného času.

Podobne ako sú ponukou aprés ski preslávené rakúske alpské strediská, uvedomujú si aj v Chorvátsku stále väčšiu dôležitosť kvalitných sprievodných služieb a ponuky ďalšieho vyžitia. Popri tradičných trhov a rôznych slávností s bohatou históriou pribúdajú aj festivaly a ďalšie kultúrne i športové podujatia. V máji sa napríklad v Rovinji konala prestížna letecká show Red Bull Air Race. So začiatkom prázdnin ale obráťme pozornosť do budúcnosti a pozrime sa spoločne na niekoľko tipov, ktoré sme pre vás z bohatej ponuky akcií vybrali.


Tip: Spojte príjemné s užitočným. Využite cestu do Chorvátska a dohodnite si s nami prehliadku nehnuteľností, ktoré už čoskoro môžu byť vašim novým domovom na Jadrane.

» Ponuka nehnuteľností v Chorvátsku

 

Kam v Chorvátsku za kultúrou a zábavou

Rijecké letné noci (1. 7. - 24. 7. 2015)

Patríte k milovníkom klasickej hudby a divadla? Potom si nenechajte ujsť Riječke ljetne noći. Hudobno-divadelný festival zahŕňajúce koncerty aj divadelné predstavenia odohrávajúce sa na miestnych námestiach aj v bývalých továrenských halách.

Podrobnejšie informácie: Riječke ljetne noći

Letné kultúrne akcie na Krku (v priebehu júla a augusta 2015)

Balet, opera, činohra aj koncerty v podaní popredných domácich i zahraničných interpretov. To všetko na miestnych otvorených scénach aj priamo v priestoroch starobylého historického centra mesta Krk.

Podrobnejšie informácie: Ljetne priredbe Krk

Ostrov Pag - pláž Zrće

Pláž Zrće na ostrove Pag sa v posledných rokoch stala známou a veľmi obľúbenou najmä medzi mladou generáciou. V tunajších kluboch budú po celé leto prebiehať letné festivaly predovšetkým tanečnej hudby.

Zadarské divadelné leto (30. 6. - 4. 8. 2015)

Na bohatú ponuku najrôznejších akcií sa môžu tešiť aj obyvatelia a návštevníci Zadaru. K najvýznamnejším patrí Zadarské divadelné leto, kultúrny festival s dvadsaťročnou históriou, ktorý poteší všetkých priaznivcov kvalitného divadla.

Podrobnejšie informácie: Zadarska kazališno ljeto

Zadar Jazz & Blues Festival (28. 7. - 30. 7. 2015)

Festival jazzovej a bluesovej hudby s medzinárodným obsadením.

Podrobnejšie informácie: Zadar Jazz & Blues Festival

KalelargArt Street Art Festival (23. 7. - 24. 7., 2015)

Akrobati, tanečníci, žongléri, herci a ďalší zabávači zaplní ulice historického centra Zadaru s programom, ktorý bude baviť deti aj dospelých.

Podrobnejšie informácie: KalelargArt Street Art Festival

Zadarská Noc splnu (30. 7. - 1. 8. 2015)

Noc splnu ponúkne miestne špeciality, ukážky ľudových zvykov a hudby zo Zadaru aj blízkeho okolia.

Podrobnejšie informácie: Noć punog miseca

Trogirskej kultúrne leto (3. 7. - 28. 8. 2015)

V priebehu celého leta bude historický Trogir ponúkať pestrú zmes koncertov, divadelných predstavení, výstav, ale aj miestneho folklóru a mimoriadne obľúbených rybárskych večerov, kedy bude možné ochutnať tie najlepšie rybie špeciality

Podrobnejšie informácie: Trogirski kulturno ljeto

Dni Diokleciána (16. 8. - 18. 8. 2015)

Nechajte sa v Diokleciánovom paláci v Splite, pamiatke zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO, aj blízkom okolí preniesť do obdobia antiky a pripomeňte si pamiatku rímskeho cisára Diokleciána, ktorý z tejto oblasti pochádzal.

Podrobnejšie informácie: Dani Dioklecijana

Celý svet v Splite (24. 9. - 27. 9. 2015)

Vianočné trhy v letnom prevedení. Ukážky starých remesiel, folklórna hudba a nespočet stánkov s ponukou miestnych výrobcov tradičných dalmátskych špecialít.

Podrobnejšie informácie: Cili svit u Split

Festival rytierskych hier na ostrove Korčula (do polovice augusta)

Rytierske hry na ostrove Korčula začal slávnostný sprievod všetkých rytierskych spolkov. Tešiť sa môžete na mečové tance a ďalší program, ktorý zaujme nielen rodiny s deťmi.

Podrobnejšie informácie: Festival viteških igara otoka Korčule

Dubrovník v neskorom lete (26. 8. - 21. 9. 2015)

Cyklus koncertov presláveného Dubrovníckeho symfonického orchestra v Kniežacom paláci v Dubrovníku.

Podrobnejšie informácie: Dubrovnik u pozno ljeto

Dubrovnik International Wine & Jazz Festival (24. 9. - 27. 9. 2015)

Na záver sezóny si v Dubrovníku budete môcť vychutnať spojenie nádhernej jazzovej hudby, vynikajúcich chorvátskych vín a špecialít miestnej kuchyne.

Podrobnejšie informácie: Dubrovnik International Wine & Jazz Festival

Croatia Gastro

Chorvátsko je krajinou, ktorá sa môže pochváliť aj skvelou gastronómiou a lahodnými vínami. Veľkému záujmu sa preto teší aj vinobranie a tradičné slávnosti plodov spojené so zberom alebo zberom najrôznejších plodov. To je vždy spojené s bohatým sprievodným programom zahŕňajúcim folklórne predstavenia, koncerty, ochutnávky atď. V prípade olív, hľuzoviek, jedlých fíg alebo gaštanov môžete tieto akcie navštíviť aj mimo hlavnej sezóny, kedy môžu byť vítaným spestrením a často aj dôvodom, prečo do Chorvátska vyraziť i napríklad na prelome septembra a októbra.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: