10 miest na Jadrane, ktoré ako námorníci musíte navštíviť

Magická príťažlivosť chorvátskeho pobrežia je spojená s kúzlom mestečiek na pevnine i ostrovoch. Na každom rohu sa tu pripomína historické a kultúrne dedičstvo.

Pohostinnosť miestnych, ktorá vás bude všade sprevádzať, je tu vlastne akýmsi spôsobom života. Týchto desať mestečiek a prístavov pri plavbách po Jadrane rozhodne nesmiete vynechať. A predtým ako vyrazíte na more, pozrite sa aj na článok s prehľadom prístavov ocenených Modrou vlajkou.

Šipanska Luka

Mestečko - kedysi obľúbená destinácia šľachticov z Dubrovníka - plné nádherných letných víl sa nachádza v hlboko zarezanej zátoke porastenou bujnou vegetáciou. Ponúka vynikajúcu miestnu kuchyňu. Nielen preto stojí za to tento rybársky prístav navštíviť.

Korčula

Korčula je obklopená pôsobivým opevnením a vysokými vežami a pretkaná dláždenými ulicami. Tunajšie stavby boli svedkami mnohých významných historických udalostí, narodil sa tu Marco Polo. Niekedy sa jej prezýva "Malý Dubrovník", pretože sa tomuto známemu mestu výrazne podobá. Leží medzi Splitom a Dubrovníkom a je medzi námorníkmi veľmi obľúbená. Rovnako tak medzi investormi. Záujemcovia o nehnuteľnosť v tejto vynikajúcej lokalite si môžu vybrať z našej ponuky.

Vis

Vis bol prvou a najvýznamnejšou gréckou kolóniou na Jadrane. Na jeho dych berúcej kráse sa podieľajú františkánsky kláštor, polostrov Priovo, nádherná promenáda pozdĺž pobrežia a kamenné domy zasadené medzi morskú modrú a zeleň okolitých svahov. Okolo najväčšieho prírodného kotviska na Jadrane je - hlavne počas jachtárske sezóny - vždy rušno.

Komiža

Komiža je najstaršou rybárskou dedinou na Jadrane a obľúbeným cieľom mnohých jachtárov. Pýši sa snáď najmalebnejším jadranským prístavom pod strmými svahmi v širokej zátoke. Komiža je so svojou architektúrou a pestrým okolím jedným z najkrajších klenotov nielen u Jadranského mora, ale na celom svete.

Hvar

Z kopca nad Hvarom sa vám naskytne úžasný výhľad na fotogenický prístav, kľukaté uličky a dlhé promenády lemujúce pobrežie. Na kopci stojí pevnosť Fortica, symbol tohto ostrovného mesta, ktoré okúzlilo mnoho moreplavcov, slávnych osobností a milovníkov nočného života. Snom mnohých z nich je mať na tomto mieste vlastné bývanie, do ktorého by sa mohli pravidelne vracať. To nie je vôbec žiadny problém, z našej ponuky nehnuteľností na Hvare si môžete vybrať aj vy.

Skradin

Pre malebné mesto Skradin, ležiace pri ústí rieky Krka, je charakteristický „mnohohlas“ cvrčkov a žiab. Rozprávkové staré mesto bolo vyhlásené za kultúrnu pamiatku. Je obľúbeným miestom stretávania jachtárov a predstavuje vstupnú bránu do Národného parku Krka.

Susak

Mesto aj rovnomenný ostrov si zachovalo historický ráz. Jeho známym symbolom je farebný ľudový kroj. Centrom všetkej aktivity je Staro Selo s prístavom, časti Gornje Selo dominuje kostol sv. Mikuláša. Obe časti mesta spájajú dlhé schodiská.

Cres

V pokojnom stredovekom prístave mesta Cres sa zvyčajne pohupujú miestne rybárske loďky. Centrum je plný typických úzkych domov, ktoré dohromady tvoria kamenný labyrint. Je ideálnym východiskovým bodom pre plavby po Kvarnerskom zálive.

Rab

Rab je právom označovaný za najkrajšie mesto severného Jadranu. Je chránený hradbami a vyznačuje sa harmonickou architektúrou. Okrem obľúbeného prístavu sú jedným z dôvodov, prečo toto mesto navštíviť, akcie ako festival Rapska fjera a stredoveké turnaje.

Rovinj

Rušné centrum mesta zdobia farebné domy, nad ktorými sa týči kostol sv. Eufémie. Mesto je obklopené 22 malými ostrovčekmi a je jednou z najobľúbenejších destinácií v severnej časti Jadranu. Fantastickú ponuku pre turistov rozšíri nový prístav.Hľadáte domovský prístav pre svoju jachtu na Jadrane? V ponuke spoločnosti Rellox nájdete apartmány v Chorvátsku na predaj, ale aj domy a vily na pobreží vrátane tých, ktoré disponujú vlastným kotviskom. Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme s výberom tej najvhodnejšej nehnuteľnosti práve pre vás.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: