Toskánsko: exkluzívna lokalita pre nákup nehnuteľnosti v Taliansku

Toskánsko, oblasť v strednom Taliansku, obklopená zo západu vlnami Ligurského a Tyrhénskeho mora, j skutočnou oázou pokoja na Apeninskom polostrove. Vďaka svojej jedinečnej atmosfére je miestom, ktoré láka záujemcov o zahraničné nehnuteľnosti z celého sveta.

Napriek tomu sa nemusíte obávať, že v blízkosti vášho domu vyrástla nová zástavba, ktorá by svojím charakterom rušila malebné kúzlo tunajšieho kraja. Nová výstavba je tu striktne obmedzená. Tomu na druhú stranu odpovedá vyššia cena nehnuteľností v Toskánsku. Aj tu platí, že jedinečnosť niečo stojí. Odmenou vám môže byť neopakovateľný výhľad na more z terasy vášho nového domu.

Toskánsko, to je úrodná, mierne zvlnená krajina s vinicami a kvetúcimi lúkami, kde na seba môžete skoro na každom kroku nechať hovoriť príbehy z dejín európskej civilizácie.

Oblasť medzi Florenciou a Sienou je kolískou Chianti, jedného z najznámejších talianskych vín. Tie sa predávajú v typických senom opletených fľašiach s čiernym kohútom, ktorý je symbolom Chianti.

Venujte pozornosť taktiež nasledujúcim stranám:

Nepočítajúc menej známych miest, z ktorých všetky majú návštevníkom čo ponúknuť, je potreba spomenúť tri mestá, ktoré sú chválou celého Talianska: Florencia, Siena a Pisa.

Florencia je hlavným mestom Toskánska. Je to mesto s bohatou históriou, ktorého historické centrum je súčasťou Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Práve tu sa narodila renesancia, čoho dôkazom je nespočetné množstvo architektonických a iných pamiatok, ktorých je mesto doslova plné.

Siena leží na v samom srdci Toskánska. Preslávené je predovšetkým tunajšie námestie Piazza del Campo. A asi vás neprekvapí, že aj Sienu nájdete v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pisa vďačí za svetovo preslávenú šikmú vežu, ktorú nájdeme na Piazza dei Miracoli. Veža mala byť pôvodne najvyššou zvonicou svojej doby, ale keď sa v priebehu stavby prejavil jej náklon, dočkala sa nakoniec iba šesť poschodí zakončených stolicou pre zavesenie zvonu.

Navštívte našu databázu nehnuteľností v Taliansku.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: