Švajčiarsko zaznamenalo prudký rast cien nehnuteľností

Ceny nehnuteľností vo Švajčiarsku po zavedení obmedzenej možnosti využívať nehnuteľnosti na rekreačné účely prudko vzrástli - podľa posledných prieskumov až o 15 percent. Je to dané najmä znížením ponuky nehnuteľností vhodných práve na rekreačné účely.

Obmedzenie bolo zavedené v marci 2012 a vyžaduje, aby v každej obci bolo na rekreačné účely využívaných iba 20 % nehnuteľností. Táto regulácia sa zaviedla preto, aby sa z niektorých švajčiarskych rezortov nestávali "mesta duchov" - na druhú stranu to viedlo k prudkému zvýšeniu cien.

Podľa expertov však zostane cena aj dopyt na veľmi vysokej úrovni, najmä vďaka tomu, akú pozíciu Švajčiarsko má - jeden z realitných maklérov špecializujúci sa na medzinárodný trh nehnuteľností situáciu zhodnotil takto: "Švajčiarsko priťahuje záujemcov z celého sveta vďaka tomu, že predstavuje istý symbol statusu a zároveň je veľmi stabilným trhom. To, že sa vo Švajčiarsku platí švajčiarskym frankom, je investormi taktiež vnímané pozitívne, pretože táto stabilná mena predstavuje vítanú alternatívu k euru a doláru. Samozrejme, súčasná situácia je pomerne netypická, ale dá sa očakávať, že trh nájde novú rovnováhu alebo dôjde k zmene legislatívy tak, ako sa tomu už stalo v minulosti".

» Nehnuteľnosti vo Švajčiarsku na predaj.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: