Španielsky realitný trh sa pomaly zotavuje

Španielsko je veľmi populárne medzi zahraničnými záujemcami o prázdninové nehnuteľnosti. Medzi najobľúbenejšie lokality patria tradičné oblasti ako Costa del Sol alebo Costa Blanca a podľa predpovedí by to tak malo zostať aj naďalej. Veľký záujem je v poslednej dobe zaznamenávaný zo strany Francúzov, pozadu ale vedľa ďalších európskych národov nezostávajú ani Rusi a niektorí neeurópski záujemcovia.

Dôvodom je najmä terajší stabilita cien, ponuky sú zároveň výrazne rozumnejšie. Kým v predchádzajúcich mesiacoch sa nehnuteľnosti predávali výrazne pod cenu, dnes už tomu tak nie je. Príkladom môže byť predajná cena domu v hodnote približne 200 tisíc eur. Kým počas krízy by sa predal aj za 150 tisíc, dnes je cena približne 190 tisíc eur.

Tento prístup zahraničných investorov majitelia v Španielsku rozhodne vítajú. Odborníci ale varujú potenciálnych kupcov pred preceňovaním týchto podmienok. Španielsko sa po prasknutí bubliny na trhu s nehnuteľnosti ešte stále úplne nespamätalo.

Krajina už hlási vzostup počtu turistov, približne o milión oproti predchádzajúcemu roku. Odborníci veria, že vyšší počet turistov zároveň priláka aj zahraničných investorov. Lákadlom pre obe skupiny sú miestna infraštruktúra, príjemné podnebie a nádherné piesčité pláže. Zaujímavosťou je, že napriek tomu, že ceny nehnuteľností v celej krajine klesajú, dopyt zo zahraničia zostáva stabilný. Tí, ktorí hľadajú prázdninovú destináciu, sa často rozhodujú aj podľa ceny. Fakt, že Španielsko teraz ponúka nehnuteľnosti vysokej kvality za rozumnú cenu, môže byť pre niektorých záujemcov rozhodujúce.

Dopyt bude zrejme rásť aj v tomto roku, čo by Španielsku mohlo pomôcť prekonať najväčšiu krízu.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: