Španielsko je ideálnym miestom pre trávenie dôchodku

V porovnaní s inými európskymi krajinami ponúka Španielsko najvyššiu životnú úroveň s najnižšími nákladmi, čo je pre mnoho penzistov, ktorí sa chcú presťahovať za slnkom, veľmi dôležitý argument k uváženiu.

Ak vezmeme do úvahy aj ďalšie faktory ako je výber nehnuteľností, spoločenský život, zdravotnícke zariadenia a čulá, fascinujúca kultúra, a začína byť jasné, prečo je Španielsko najobľúbenejším miestom na trávenie dôchodku v Európe.

Životné náklady

Penzionovaný pár môže v Španielsku vcelku pohodlne vyžiť z dôchodku, pričom životné náklady budú na približne porovnateľnej úrovni ako v domovskej krajine. V obdobnej cenovej úrovni sú aj návštevy reštaurácií, spoločenský život, ale aj poplatky a dane.

Spoločenský život

Oblasti, kam sa najviac ľudí sťahuje na dôchodok, sú plné miestnych ľudí preslávených svojou spoločenskosťou a aktívne v nich funguje komunita vysťahovalcov. Tieto miesta ponúkajú veľa spoločenského vyžitia, či ide o miestne golfové a športové kluby, charitatívne a kultúrne organizácie, alebo jednoducho účasť na početných fiestach, veľa vynikajúcich kaviarní atď.

Zdravý životný štýl

Väčšina Španielska je vďaka svojej klíme a scenériám vhodná k outdoorovým aktivitám ako máloktorá iná krajina. Dostupná škála športov je široká, od golfu a tenisu cez plachtenie a potápanie po cyklistiku, pešiu turistiku a jógu. Každý si tu nájde to svoje, či sú jeho záujmy a schopnosti akékoľvek: je jedno, či túžite po intenzívnom cvičení, alebo vás skôr láka návšteva fitness. Spolu so slnkom a zdravým stredomorským jedálničkom tvoria tieto outdoorové aktivity presne to, čo vám lekár odporučí, aby ste si udržali mladé telo i ducha.

Podnebie

Keď sa človek rozhodne odsťahovať na dôchodok do zahraničia, veľkú úlohu samozrejme zohráva podnebie. Kto by som chcel tráviť svoje roky na penzii tým, že bude z okna sledovať lejaky? Slnko, príjemné teploty a možnosť byť vonku na čistom a čerstvom vzduchu je lepšie, než musieť kvôli počasiu trčať doma. Predovšetkým sa vám vďaka tomu otvoria možnosti veľmi rozmanitého spôsobu života. Ostatne, kto by nesníval o bývaní pri mori?

Zdravotná starostlivosť

Systém zdravotnej starostlivosti v Španielsku patrí podľa Svetovej zdravotníckej organizácie medzi najlepšie na svete. Pre väčšinu penzistov je bezplatný, ak majú nárok na bezplatnú lekársku starostlivosť vo svojej vlastnej krajine. Okrem toho sú lieky v Španielsku lacnejšie než vo väčšine Európy, čo je dôležité pre tých, ktorí sa liečia s nejakým chronickým ochorením.

Španielsko je najslnečnejšia, najspoločenskejšia, najzdravšia, cenovo dostupná a z kultúrneho hľadiska fascinujúca časť Európy, takže je celkom pochopiteľne krajinou, kam sa na dôchodok sťahuje najviac Európanov. Pridáte sa k nim tiež?

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: