Pozitívny vývoj na trhu nehnuteľností v USA

Aj napriek tomu, že v poslednej dobe prichádzajú zo všetkých strán skôr negatívne informácie, experti na základe posledných analýz očakávajú, že rast amerického trhu nehnuteľností dosiahne za rok 2013 hodnotu až 6,7 %.

Zároveň však v tomto kontexte očakávajú klesajúci trend - v roku 2014 by rast cien mal dosiahnuť 4,3 % a ďalej sa v priebehu nasledujúcich piatich rokov znížiť na 3,4 % (2018).
Neustále prebieha diskusia, akým spôsobom a či vôbec by mal byť reformovaný systém poskytovania úveru a tzv. GSP - najväčšiu podporu však majú zmeny, ktorých účelom je zníženie úlohy štátu v poskytovaní úverov a hypoték. Na druhú stranu, vláda by si stále podľa mnohých expertov mala ponechať možnosti, ako hypotekárny trh regulovať, aby nedošlo k opätovnému zrúteniu trhu.

Súčasnú situáciu, keď trh rastie (ak vôbec) skôr pomaly, je možné považovať za následok obdobia nekontrolovaného rastu v období 2004-2007. Isté ochladenie je teda očakávané a do značnej miery aj vítané. Ďalšie spomaľovanie predpovedané na nasledujúcich päť rokov je výsledkom kombinácie viacerých faktorov - rastúce úrokové miery, zníženie dopytu a rastu ponuky.

Akékoľvek zmeny vládnej politiky vo vzťahu k hypotekárnemu trhu a k trhu z nehnuteľnosťami je však nutné implementovať veľmi opatrne a priebežne sledovať, ako trh reaguje na zmeny.

» Pozrite sa na ponuku nehnuteľností v USA.

Chcete zadarmo dostávať novinky a informácie týkajúce sa nehnuteľností v zahraničí ? Registrujte sa k odberu nášho newsletteru

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:
Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: